Zmiana designu i nowe funkcjonalności

14 Czerwiec 2023

Nasz serwis istnieje od ponad 16 lat. W tym czasie przechodził wiele zmian. Nie tylko wizualnych, ale też funkcjonalnych. Obecna zmiana desingu jest podyktowana nie tylko zmianą standardów, urządzeń na których korzystacie z naszego serwisu, ale także kwestiami użyteczności.

Staraliśmy się aby nasze lata doświadczeń związane z prowadzeniem tego serwisu przełożyło się na nową stronę i jeszcze bardziej ułatwiło korzystanie z niej. To także zapowiedź kolejnych zmian i dalszego rozwoju serwisu.

Nowe funkcje i poprawki

Od teraz możecie dodać zdjęcia zaznaczając kilka plików jednocześnie za pomocą jednego przycisku (nie tak jak wcześniej pojedynczo). Przeglądając pliki na waszym urządzeniu od razu będą wyświetlać się tylko formaty, które obsługujemy. Możecie także przeciągnąć i upuścić je na pole wybierania plików (jeśli tak wam wygodniej). Od dziś możecie łatwiej udostępniać dodane pliki, za pomocą przycisków, które prześlą link do waszego pliku od razu do najpopularniejszych komunikatorów. Odświeżyliśmy także opcję wysyłania plików na telefon za pomocą QRCodów. Dodaliśmy także automatyczne tworzenie miniaturek prosto z głównej strony (możecie także wybrać rozmiar tworzonej miniaturki). Poprawiliśmy generowanie kodów HTML i BBCode ponieważ nadal korzystacie z plików dodanych na nasz serwis na swoich stronach, forach i aukcjach. Większość kodów (takich jak wspomniane BBCode) kopiują się automatycznie do waszego schowka po kliknięciu w pole z wybranym kodem, to kolejna zmiana mająca na celu łatwiejsze korzystanie z naszego narzędzia. Te często drobne zmiany były wynikiem obserwacji waszych zachowań i sugestii z waszej strony. Za wszystkie dziękujemy.

Będziemy także rozwijać dział pomoc aby ułatwić korzystanie z serwisu nowym użytkownikom lub tym, którzy chcieliby skorzystać z jego bardziej zaawansowanych funkcji.

Niemal cały kod serwisu został napisany od nowa by działał szybciej i sprawniej. Wkrótce pojawią się także kolejne zmiany i nowe funkcjonalności. Obecna wersja to wersja Beta. Oznacza to, że mogą pojawić się drobne błędy czy problemy. Prace i testy nowej wersji trwały dość długo, ale nigdy nie da się uniknąć ew. błędów. Będziemy je kontrolować, sprawdzać i na bieżąco usuwać. Mamy nadzieję, że te zmiany przypadną wam do gustu. W najbliższych tygodniach planujemy także nową wersję usługi PRO.