Hotlinkowanie


Czym jest hotlinkowanie?


Najprościej mówiąc to wklejanie bezpośrednio zdjęcia znajdującego się na innym serwisie za pomocą kodu html na drugi, zewnętrzny serwis, np. dodajecie zdjęcie na Zapodaj.net, a wklejacie je w pełnym formacie do opisu aukcji w serwisie aukcyjnym.


Dlaczego to blokujemy?


W związku z nadużywaniem naszego darmowego hostingu zdjęć postanowiliśmy wgrać zabezpieczenie uniemożliwiające wyświetlania pełnych zdjęć, na innych stronach niż nasza, przyśpieszy to działanie naszych stron i umożliwi sprawniejsze ich działanie dla wszystkich.
Na innych stronach można zamieszczać tylko miniaturki wygenerowane przez naszą stronę lub linki do zdjęć. Nie można linkować do całych zdjęć. Nasz serwis udostępnia darmowy hosting zdjęć, ale robi to na pewnych określonych zasadach.
Wystarczy korzystać z kodów, które udostępniamy, aby wszystko działało poprawnie.


Czy mogę odzyskać moje zdjęcia?


Nie straciłeś ich! Zdjęcia dalej są na naszym serwerze, ale pod właściwym linkiem czyli, np.:
http://zapodaj.net/nazwaobrazka.jpg.html zamiast http://zapodaj.net/images/nazwaobrazka.jpg
Jeśli po wejściu na tą stronę pokazuje wam się dalej ikonka krzyżyka to poprostu ją odświeżcie, powinno pokazać wam właściwe zdjęcie.


Co proponujemy dla tych, którzy muszą wstawiać zdjęcia na aukcje?


Proponujemy korzystanie z serwisu http://allegro.zapodaj.net/ lub z http://pro.zapodaj.net/

Dla aukcji jest przygotowany osobny serwis: http://allegro.zapodaj.net/
Po wrzuceniu tam zdjęcia dostajecie specjalny kod, który możecie zamieścić na aukcji. Wyświetla on odpowiednio galerię lub miniaturkę zdjęcia, a po kliknięciu możemy zobaczyć całe zdjęcie, ale na naszym serwerze.

Korzystając z serwisu http://pro.zapodaj.net/ - pliki są przechowywane tak długo jak aktywny jest abonament, a zdjęcia (nawet w pełnym rozmiarze) można wstawiać na dowolne zewnętrzne strony, na pozostałych hostingach zdjęcia są kasowane po upływie określonego czasu.


Podsumowanie


Zabezpieczenie to istniało od dawna (18.02.2010 r.), w nocy (02.06.2013 r.) zostało wdrożone na kolejne maszyny ponieważ ruch jaki generowały hotlinkowane zdjęcia był tak duży, że uniemożliwiał korzystanie z serwisu.

Przepraszamy za kłopoty, ale te zmiany były konieczne aby serwis funkcjonował sprawnie, dla wszystkich naszych użytkowników.